Záver sezóny 2018/2019

Zimná sezóna už oficiálne skončila aj pre TJ Biela stopa. Na veľkonočnú nedeľu priložili naši členovia pomocnú ruku k dielu pri prípravách karnevalu na lyžiach, Veľkonočného vajca 2019, ktorý tradične býval rozlúčkou všetkých kremnických lyžiarov so snehom a uplynulou sezónou.

V polovici decembra 2018 prišiel do našej rodiny, vďaka sponzorskej pomoci ELBA Kremnica a SLOVALCO, ratrak Pistenbully 100 a odvtedy sa na Skalke nenudil. Za túto zimnú sezónu najazdil 166 motohodín, prevažne v nočných hodinách. Veľká vďaka patrí šoférovi Liborovi Schmidtovi , za obetavosť pri úprave bežeckých tratí (a jeho manželke Evke za pochopenie). Bohatá nádielka snehu a silný vietor lámali konáre a stromy okolo tratí, takže súčasťou úpravy bolo aj vypilovanie stromov a následné čistenie tratí našimi dobrovoľníkmi. Tento rok boli upravované aj úseky od Pod čerešňou až po pílu pri ceste smerom na Skalku a tiež Frajungy smerom na Krahule. Toto rozšírenie úpravy tratí umožňuje bežkárom nastúpiť na trate aj na iných miestach a tým odľahčiť cestu a parkoviská na Skalke.

Posledná januárová sobota patrila už po 46. krát Bielej stope, diaľkovému behu na lyžiach. Cez cieľovú čiaru dobehlo počas víkendu viac ako 950 pretekárov po odbehnutí 25km a 50km tratí voľným štýlom a 30km klasicky. Na 25km trať sa prišli rozbehať a zvíťaziť naši reprezentanti v behu na lyžiach, Andrej Segeč a Barbora Klementová. Na 50km trati zvíťazili Peter Mlynár a Kamila Boroutová, ktorí si odniesli víťazstvo aj z 30km trate.

Preteky Biela stopa otvárajú už tradične preteky najmenších lyžiarov, Biela stopa Mini, ktoré sa tento rok konali vďaka výdatnej snehovej nádielke na kremnickom námestí. Pre malých lyžiarov, prevažne škôlkarov, bola pripravená trať, remienkové lyže a sladká odmena v cieli. V nedeľu sa po odštartovaní pretekárov na 30km trati konali preteky Biela stopa Junior, ktoré sú súčasťou Slovenského pohára v behu na lyžiach. Veľmi nás teší bohatá účasť na týchto pretekoch, veríme, že z tohto veľkého počtu mládeže vyrastú noví reprezentanti .

Preteky Biela stopa 2019 zabezpečoval organizačný tím za výdatnej a obetavej pomoci  110 dobrovoľníkov. Hlavne s ich prispením majú preteky hladký priebeh a sú jedinečným zážitkom pre pretekárov.

Posledný marcový víkend sa konali záverečné preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach. Na sobotných Večerných pretekoch pri umelom osvetlení intervalovo odštartovalo o 19-tej hodine 232 žiakov, dorastencov, juniorov a dospelých. Na trati dlhej 1,6km bežali pretekári klasickou technikou  1 až 5 kôl, podľa svojej kategórie. V nedeľu otestoval  Cross-country cross lyžiarsku obratnosť 219 štartujúcich pretekárov. Na štadióne boli na tratiach pripravené prekážky atraktívne rovnako pre pretekárov ako aj pre divákov. Žiaci bežali na skrátenej 1,3km trati a dorastenci, juniori a dospelí na trati dlhej 1,8km. Na oboch pretekoch dominoval medzi mužmi Ján Koristek, medzi ženami vyhrala sobotný pretek Alena Procházková a v nedeľu ju prekonala Barbora Klementová. Na pretekoch sa podieľalo 44 dobrovoľníkov.

Zimná sezóna je za nami a veríme, že ste nezaháľali a ste pripravení na ďalšie z pretekov série Bielej stopy Stopathlon. V sobotu 18. mája sa na Skalke konajú cyklistické preteky Bike&Roll a v sobotu 7. septembra sa konajú bežecké preteky Run&Walk.

Počasie

View detailed snow forecast for Skalka pri Kremnici at:
snow-forecast.com

Upravenosť tratí ( viac info. )

Aktualizované: 08.04.2019 07:33
Najbližšia predpokladaná úprava tratí: zima 2019/2020

Skalka

Posledné sneženie: 15.3.2019 20cm
Výška snehu:
Kvalita snehu:
Aktuálna teplota: 10,50°C 20.09.2019-16:00

TraťSnehové podmienkyUpravenosť tratí
Štadión:Neupravená
IN-LINE:Neupravená
Horná 5ka:Neupravená
Dolná 5ka:Neupravená
Na Cabanku:Neupravená
Strednou:Neupravená
Králická:Neupravená
Biela stopa Sever:Neupravená
Cez Tablu:Neupravená
Na Hostinec:Neupravená
Do Králik:Neupravená
Južná:Neupravená
Biela stopa Juh:Neupravená
Dolinou:Neupravená
Frajungy:Neupravená