<h2><strong>Archív noviniek</strong></h2>

Cross country cross 2018

Tento víkend Slovenská lyžiarska asociácia organizovala na Skalke pri Kremnici podujatie Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní Cross Country Cross.
V sobotu v poobedných hodinách sa uskutočnili preťeky veteránov (výsledky). Vo večerných hodínach sa na inline dráhe uskutočnili preteky za umelého osvetlenia (výsledky).
V nedelu ránno za nie velmi priaznivých poveternostných podmienok uskutčnil cross country corross (výsledky)

Viac fotiek na stránke Ivana Čillíka

Fotky víťazov 45. ročníka Bielej Stopy


Dušan Kožíšek po pretekoch 50km FREE STYLE

Ocenené pretekárky po 50km FREE STYLE

Ocenený pretekári po 50km FREE STYLE

Víťazi 45. ročníka Bielej stopy

Biela stopa 50 km voľným spôsobom

Muži absolútne poradie
1. Dušan Kožíšek Dukla Liberec 2:29:41

2. Lukasz Kunc UKS Regle Kościelisko +0:45

3. Pavel Petr SKI JILEMNICE +13:15

Ženy absolútne poradie
1. Darina Krausová Martin 3:16:16

2. Daniela Reksová BK Lysá pod Makytou +34:01

3. Ľudmila Grauzelová Bratislava +39:13

Biela stopa 25 km voľným spôsobom

Muži absolútne poradie
1. Rudolf Michalovský SKI TEAM JASE LÁTKY 1:15:19

2. Michal Malák AKHŠ Tatranské Matliare +3:10

3. Lukáš Nemčík LK METROPOL KE +3:46

Ženy absolútne poradie
1. Ildiko Papp MKL Kremnica 1:31:38

2. Kristína Sivoková LK SKI TEAM JASE LÁTKY +2:58

3. Tamara Minárová LO ŠPK Banská Bystrica +4:08

Biela stopa 30 km klasickým spôsobom

Muži absolútne poradie

1. Dušan Kožíšek Dukla Liberec 1:40:26

2. Rudolf Michalovský SKI TEAM JASE LÁTKY +0:41

3. Boguslaw Gracz Nordiclife +0:43

Ženy absolútne poradie
1. Barbora Klementová Klub lyžiarov Nováky 1:54:09

2. Sarah Slattery Australia +6:31

3. Katarzyna Witek TEAM Nabiegowkach.pl/TNBWesol +10:41

Všetkým výťazom aj zúčastneným pretekárom gratulujeme k úspešnému absolvovaniu 45. ročníka Bielej stopy a tešime sa na Vás na budúci rok na 46. ročníku.

Organizačný výbor Bielej stopy

Príprava tratí

(26.1.2018)

Včera naši technici intenzívne vypilovali konáre na FIS trati, aby bol umožnený prejazd ratraku. Stupeň víťazov je už pripravený a snehom zasypaná hala je vyslobodená. Dnes sa pokračuje v stavbe štartu, príprave haly a značení tratí.

Tešíme sa na Vás v sobotu a v nedeľu 🙂

PS: Už dnes si môžete prísť zatrénovať na vyznačených tratiach.

 

 

 

Turistické známky Biela stopa

Spoločnosť Turisitické známky vydali k 45. výročiu Bielej stopy špecialnu turistickú známku s motívom Bielej stopy ktorú si budete mocť zakupiť počas prezentácie Bielej stopy, alebo v Relaxe na Skalke.

45. Biela stopa sa blíži

Čerstvý sneh

Na skalku konečne zavítalo slnečné počasie aj s novou nádielkou 10cm prašanu. Prikladáme pár fotografií na potešenie cez pracovný deň 🙂

Mapy pretekov Bielej stopy

Vypilovanie Južného okruhu

V nedelu 7.1.2011 sa uskutočnila brigáda na južnom okruhu od Skalky po Zolovú chatu kde sa opilovali konáre popri trati ktoré zabraňovali bezproblémovému prejazdu ratraku pri úprave trate.

Nový predseda TJ Biela stopa

22.12.2017 sa uskutočnila výročná členská schôdza TJ Biela stopa. Na zasadnutí boli schválené nové Stanovy v súlade so zákonom o športe č. 440/2015 Z.z.. Bol zvolený nový predseda o.z. TJ Bielej stopa Slavomír Hrúza, dlhoročný aktívny člen, organizátor, časomerač a pretekár. Výročná členská schôdza schválila nové logo občianského združnia TJ Biela stopa návrh vypracovala Svetlana Šverhová.

EUROLOPPET LOTÉRIA

Všetci účastníci Euroloppet diaľkových behov ,ktorí sa zúčastnili aspoň 3 Euroloppet pretekov počas jednej sezóny od januára do apríla a majú platný Euroloppet pas , sú účastníkmi Euroloppet lotérie. Ceny poskytli fi.Fisher a Loeffler . Držiteľom tejto hodnotnej ceny za uplynulú sezónu sa stal Ivan Belička z Kremnice. T.j. lyže Carbon Skate H-plus, topánky RCS Skate a palice RC9. Ivan ,srdečne blahoželáme

Severný a Južný okruh upravený

Od 30.11.2017 po nočnej úprave tratí je upravený severný aj južný okruhu. Miestami boli 1,5 m záveje. Trať severného okruhu Skalka-Obchvat-Cabanka-Pramene-Široká-okolo Vlčieho-Dirháb-Václavák-Skalka. Prvá úprava trvala neskutočných 7 hodín. Foto M.Mužík vodič ratraku.

Biela Stopa na Slovak Press Foto 2017

Gratulujeme Eduardovi Genserekovi, ktorý vyhral 2. miesto na Slovak Press Foto v kategórii šport za sériu fotografií zo 44. ročníka Bielej Stopy z 50km free style. Zároveň ho môžete podporiť hlasovaním o divácku cenu tu.

Ďakujeme za spoluprácu

    OZ Biela stopa Kremnica každoročne organizuje niekoľko celoslovenských a medzinárodných podujatí na Skalke pri Kremnici. Ide o podujatia z dlhoročnou tradíciou: Biela stopa vytrvalostných pretekov v behu na lyžiach, Bike and Roll cyklistických pretekov v horskom teréne po tratiach Bielej stopy, Run and Walk bežeckého horského maratónu. OZ Biela stopa organizuje  aj Cross country cross čo je prekonávanie rôznych prekážok na bežkách. Všetky podujatia sú náročné na organizáciu a velké nároky sa kladú aj na technické zabezpečenie.

    Preto nás veľmi milo prekvapila ponuka spoločnosti Expodom, ktorá predáva výlučne rýchlorozkladacie party stany, o spoluprácu s možnosťou získania ich výrobkov. Záhradné altánky sú pre nás veľmi výhodné pre jednoduchú manipuláciu a sú potrebné pre zabezpečenie komfortu časomiery, rozhodcov, občerstvovačky a majú aj rôzne iné využitie.

Gratulácia Jánovi Hazuchovi!

Gratulujeme Jánovi Hazuchovi, ktorý ako jediný z účastníkov absolvoval všetky ročníky Bielej Stopy, k viťazstvu vo svojej kategórii na maratóne v New Yorku https://myzvolen.sme.sk/.

Ján Hazucha na 43. Bielej stope.